De goederenexport naar Duitsland groeide in de eerste vier maanden van 2021 met 10,5% naar 40,6 miljard euro. In heel 2020 kende de export naar Duitsland nog een krimp van 6,8 procent. Bloemen en planten behoren nog steeds tot de belangrijkste exportproducten vanuit Nederland. Dit blijkt uit nieuwe cijfers van het CBS.

De in Nederland geproduceerde export naar Duitsland bedroeg in de eerste vier maanden van 2021 circa 19,3 miljard euro. Daarmee was deze exportstroom in de eerste vier maanden van 2021 circa 1,7 miljard euro groter dan in dezelfde periode in 2020, een groei van bijna 10 procent. De Nederlandse bloemen en planten waren hierin de belangrijkste groeier. De export van snijbloemen en (pot)planten nam in vergelijking met dezelfde periode in 2020 met circa 246 miljoen euro toe naar een totale waarde van 1,3 miljard euro.
In 2019 verdiende Nederland circa 1,5 miljoen euro aan export van bloemen en planten aan Duitsland. Het bedrag lag wel 28 miljoen euro lager dan in 2015. De verdiensten aan elke euro export van bloemen en planten bedroeg 62 cent in 2019.

Export voedingsmiddelen

Ook bij de export van voedingsmiddelen zoals groenten en fruit, zuivel en vlees is Duitsland de belangrijkste exportbestemming. In groenten en fruit had de export in 2019 een totale waarde van circa 1,3 miljard euro, bij zuivel ging het om ongeveer 1 miljard en ook de vleesexport naar Duitsland had een waarde van omstreeks 1 miljard euro. Per euro export van voeding en dranken werd in 2019 circa 61 eurocent verdiend.